Mesajı Okuyun
Old 18-04-2016, 17:23   #5
Tolunay AKAY

Alıntı:
Yazan Admin

Bence dil öğrenmek isteyen kişinin yapabileceği EN KÖTÜ şeypmalarına gereknı düşündükleri için bu girişim yararlı olabilecekken, tam aksine birçok kişi için aslında dil öğrenimlerinin sonu
Dil öğrenmek sabır ve süreklilik işi. Disiplinli ve sabırlı değilseniz işiniz zor. Bu konuda kendinizi test etmek isterseniz o zaman da "Duolingo" uygulamasını kurmanızı öneriyorum. Hem android, hem iphone sürümlerini bulabileceğiniz, ücretsiz, reklamsız dünyanın en ünlü dil öğretim applikasyonu. Üstelik mucizevi şekilde kendi istediğiniz zamanda, günde sadece 15-20 dakikanızı ona ayırmanızı bekliyor. Ama tek bir şartı var: Bir tek gün bile aksatmadan düzenli yapacaksınız! 6 ay bu programı kullanın. 6 ay sonra "ben bir gün bile aksatmadan her gün yaptım!" diyorsanız, gelin dilinizin ne kadar geliştiğini burada paylaşın. Ancak "günde 15 dakika nedir ki, kesin yaparım! diye bu maceraya(!) girenlerin %90'ı birkaç hafta sonra çeşitli mazeretlerle programı bırakmış olacak. İşte o zaman da aslında dili öğrenmenizdeki asıl engelin sabır ve disiplin olabileceğini tekrar değerlendirmenizi naçizane öneririm.

Aslında tam olarak öngördüğünüz durumu yaşadım. Duolingo uygulamasını kurdum, iki hafta büyük bir heyecan ile takip ettim, daha sonra "Sanırım bu uygulama bana bir şey öretmiyor" diyerek uygulamayı sildim. Tekrar yükleyip altı ay boyunca oradan da destek alacağım. İlginiz için teşekkür ederim. Saygılarımla,