Mesajı Okuyun
Old 07-06-2007, 11:35   #1
8xy

 
Varsayılan ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN 2. TURDA 330 OY YETERLİ mi?

1987 yılında yapılan değişiklikle anayasayı değiştirmek için gerekli oy oranı beşte üç olarak belirlenmiştir. 175. maddenin diğer fıkraları incelendiğinde 367 rakamının anayasa değişikliğini referandumdan kurtarmaktan öte bir manası kalmıyor. ne dersiniz.._?