Mesajı Okuyun
Old 02-05-2011, 08:52   #28
mystery_a

Varsayılan Kabul

Alıntı:
Yazan yyyasemin
Genele mi mail atılmış yoksa şahsa mı ???bunu belirterek yazarsanız cevaplar daha hızlı gelir diye düşünüyorum.
Sayın mystery a , üniversitelerin wep sayfalarına giriniz ve LLM bölümlerine tıklayınız ordanda okulların dönem başvuru bilgilerini bulursunuz. Bunu bizlere sormadanda siz öğrenebilirsiniz. Her üniversitenin başvuru şartları, olanakları, tarihleri başkadır bunu bilmem için araştırma yapmam gerekli !!!! yani siz yapacaksınız....
Kabul için amerikada ki okullar hukuk alanında öğrencileri çok kasmasada TOFEL IELTS den gerçekten iyi bir derece istiyorlar iz başvurunuzu yaparken eksik ingilizceniz var ise onu okuldan talep ediniz ki szi red etmesinler. Döndüğünüzdede iyi bir iş olanağı istiyosanız üniversitenin adını iyi seçin dandik üniversitelerden olmasın kalite belgesi olan üniversiteleri seçmenizi tavsiye ederim ( for private unv. )
Bakın elinize öyle bir şans gelmişki bu şansı sonuna kadar tüm olanaklarıyla kullanın. Döndüğünüz de yükümlülük çok fazla olacağı için oralarda kalma hayalini şimdiden unutun ...Amerikadaki üniversiteler bu tarz burslarla gelen öğrencileri çeşitlilk açısından sınıfta oluşturdukları karma öğrenci unsurunu ve farklı ülkelerin hukuk sistemlerinin analizi için fazlasıyla desteklemektedirler.
Başarılar size...
Sayın güler,
çok üzgünüm ama bu para yetmez
siz parayla master yapmayı atın kafanızdan ve burs bulmaya bakın , ingilizce sevyenizi ilerletin ve internet üzerinden üniversitelerin sitelerine girip başvuruda bulunun. Araştırmlarınızda hocaları kontrol edin ( taktik şu olsun müslüman veya türk hoca bulmak ) hocalara mail atın ve atmadan önce hoca hakkında iyi bir araştırmanız olmalı ki ne yazacağınızı kimi nerden yakalayacağınızı iyi bilin. size emin olun geri dönerler. Burs istemeyin onlara sizi yetiştirmlerini ve destek olmalarını isteyin. Talep ederkende teacing asistan or seraching asistan pozisyonları önerin ...vs... vs.... size kalmış gerisi...
Şimdi arkadaşlar, yurtdışında master yapmak!!! çok güzel ama zor ve bi okadarda masraflıdır... bunlara katlanıp Türkiyeye döndüğünüzde tüm kapıların size açılcağını ve 3000 tl lerle işe alınacağınızı sakın hayal etmeyin bu hayal zaman ve tecrübeyle olur ve uluslararası çalışan ofisler geç saatlere kadar çalışır , avukatları milyondolarlık işlerde çok ucuza istihdam ettirir ve siz dönüp arkanıza baktığınızda hukuk okudum master yaptım ingilizcem var ve ben bukadar mı maaş alıyorum diyeceksiniz ) üzgünüm ama gerçekler bu ... demekki son nesilde herkes master yapıyor yurtdışına gidiyor öyleyse farklı olun farkı siz oluşturun . Türkiye amerika ile ticari ilişkilerini muazzam arttırdı ve şirketlerın amerıka hukukuna hakim avukatlara ihtiyacı var bu açığı neden sizler kapatmayasınız????
Umarım hayalleriniz gerçek olur..
Av. Yasemin Güllüoğlu ( LLM ) ( Sağlık hukuku uzmanı )

Sayin Yasemin Hanim,

Size bu mesaji attiktan sonra tavsiyenizi de dikkate alarak basvurdum bir cok universiteye. Bunlardan
University of California, Davis
University of illinois at urbana champaign
University of Minnesota
dan kabul aldim. Bu universiteler hakkinda herhangi bir bilginiz var mi? ya da bunlardan birine gitmis bir arkadasiniz varsa bana yonlendirmeniz mumkunmu?

simdiden tesekkur ederim..