Mesajı Okuyun
Old 25-04-2007, 21:48   #15
Av.Görkem TURGUT

Alıntı:
Rafet El Roman ile Tuğba Altıntop arasındaki velayet davasına hakimin kararı damgasını vurdu

Alıntı:

“Ufukta şafak sökmesidir doğum. Ataları tarafından sorumsuzca geleceği karartılan ışıltılı dünyaya gözünü açmıştır bebek. Ulaşılması zor zirvelerden vadideki çocuğuna coşku ile akan bir şelaledir anne. O kadın, bu kadın veya herhangi bir kadın değil, Suelnur ve Şevvalnur’un öz be öz annesidir Tuğba. Tuğba bir ‘şelale’, Suelnur ve Şevvalnur ‘tomurcuk gül’, Rafet ise güllerine özenle bakan bir bahçıvandır. Şelaleden bahçeye su akmıyor, tomurcuklar açmayarak kuruyacak. Bu tehlikeyi bahçıvan sezmiş olsaydı kendi bakışlarından bile sakındığı tomurcuklarına böyle davranmaz, onların anne sevgisini tatmalarına engel olmazdı.”

Eğer konunun başında yapılan açıklamayı okumamış olsaydım,bunun bir mahkeme kararı olduğunu anlamam mucizelere bağlı olurduYaratılan durumun yanlış olduğu benim şahsi kanaatimce açıktır,ancak yanlışlıktan da öte gereksizdir.Sayın hakimimizin neden böyle bir uslüp kullanma ihtiyacı hissettiğini anlayamadım

Ayrıca hakimlerimizin kararlarını verirken olaylara aşırı duygusallıkla yaklaşmaması gerektiğini düşünüyorum.Elbette onların da duyguları vardır ve ne kadar engellemeye çalışırlarsa çalışsınlar,kararlar verilirken,onlarda küçük bir oranda etkili olacaktır.Ancak olayda bu abartılmış,neredeyse sayın hakimimiz duygularını hukuktan öte bir kavram olarak kullanmıştır

Yapılan uygulama son derece yanlıştır

Saygılarımla........