Mesajı Okuyun
Old 19-07-2015, 20:36   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
kendisi aşırı derecede alkol kullanır ve şiddet eğilimlidir.bunu ispat edebilirsem yinede çocuğumu gorebilir mi? Zarar vermesinden yada kaçırmasından korkuyorum.
Çocuğunuz çok küçük olduğundan anne refakatinde kısa süreli görüşme tayin edilebilir. Mahkemenin baba ile çocuk arasında kişisel ilişki kurulmamasına yönelik karar vermesi için; babanın çocuğuna zarar verdiğinin somut olarak ispat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Mahkemece geçici velayetin size verilmesini talep etmelisiniz. Baba, çocuğunu velayet size verildiği halde alıkoyar veya kaçırırsa suç işlemiş olacaktır.
Alıntı:
nafaka karara bağlandı fakat 7 ay oldu hala ödeme yapmadı.
Mahkemenin nafaka kararı vermesi ile nafaka otomatik olarak nafaka borçlusundan kesilmez. Nafakayı tahsil etmek için icra takibi yapılmalıdır.
Alıntı:
ortak konutta bulunan tamamı ailemin parasıyla alınan eşyalarımı talep etmeme rağmen eşyalarımı geri alamadım
Kişisel eşyalarınızı her zaman alma hakkına sahipsiniz. Kişisel eşyalarınızı almak için karşı taraf mutlaka yardımcı olmalıdır. Bunlar giyim, çeyiz, bakım gibi özel eşyalarınızdır.

Bunlar size verilmiyorsa Savcılığa suç duyurusunda bulunabilir ve 6284 sayılı yasanın 8.Madde 7.bendi gereğince kişisel eşyalarınızın size verilmesinin temininin sağlanmasını isteyebilirsiniz.
Alıntı:
Yazan 6284 sy ailenin korunması ve şiddetin önlenmesi yasası 8.madde 7. bend
(7) Talep hâlinde ilgililere kişisel eşya ve belgelerinin kolluk marifetiyle teslimi sağlanır.
Alıntı:
ailemle kalıyorum fakat sehir dışındaki, hamilelik öncesi calıştığım işyerimden yeniden teklif aldım.mahkeme sonuçlanmadan çocuğumla birlikte şehir değiştirebilir miyim?
Boşanma davası açılmakla eşler ayrı yaşamaya hak kazanır. Belli bir şehirde oturma zaruretiniz yoktur.

Davanızı bir avukatla takip etmeniz de size hareket serbestisi ve kolaylık sağlar.

Boşanma, velayet, kişisel ilişki, maddi ve manevi tazminat, eşyaların iadesi, nafakanın tahsili gibi profesyonellik gerektiren hukuki meselelerin DETAYLARI için MUTLAKA davanızı avukatla takip ediniz.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgiye teşekkürler.