Mesajı Okuyun
Old 13-09-2021, 10:10   #4
Av. Musa TAÇYILDIZ

Alıntı:
Yazan AHMET01
Meslektaşım çok teşekkür ederim.

Anladığım kadarıyla Mahkemenin boşanma kararı verdiğine bir itirazımız yoktur fakat bu kararın müvekkilin ağır kusuruna dayandırması isabetli olmamıştır. Bu yönden ilgili gerekçenin boşan kısmı yönünden de istinaf incelemesine tabi tutulmasını istiyoruz dersek ve sonradan boşanma kısmının kesinleşmesi yönünde taraflardan biri feragat dilekçesi vermezse boşanma kısmı da kesinleşmeyecektir değil mi?

Meslektaşım ben şu şekilde yazıyorum;
ÖNCELİKLE; TARAFIMIZCA SADECE BOŞANMANIN FER'İLERİ VE ZİYNET ALACAKLARI YÖNÜNDEN İSTİNAF TALEBİNDE BULUNULMAKTADIR, KARARIN BOŞANMA HÜKMÜNE BİR İTİRAZIMIZ YOKTUR. KARŞI YANIN DA BOŞANMAYA BİR İTİRAZI OLMADIĞINDAN; KARARIN BOŞANMA HÜKMÜNÜN KESİNLEŞTİRİLMESİ TALEBİMİZ VARDIR. ANCAK BOŞANMAYA SEBEP OLAN OLAYLARDA KARŞI YAN AĞIR/TAM KUSURLUDUR. Şöyle ki;.....

Diğer yan bir talepte bulunmazsa genellikle kesinleştirme yapmıyorlar. Ancak ben birkaç defa karşı yanın dilekçe içeriğinden de boşanmak istediği anlaşılmaktadır ve boşanmaya itirazı yoktur diyerek boşanma kısmını kesinleştirmiştim. Aksi yönde deneyimlerde yaşadım. Bu noktada; mahkeme ile görüşmeniz gerekecek