Mesajı Okuyun
Old 18-12-2010, 21:49   #1
NightBird

Varsayılan 1.Haciz ihbarnamesi ve bono ile ödeme iddiası.

Herkese merhabalar.

Borçlu aleyhine ilamlı takip yapıp sahip olduğu 2 gayrimenkul üzerine haciz koydurdum.Fakat 2 gayrimenkul üzerinde çok yüksek meblağda ipotek ve bizim de 15-16. sırada olduğumuz sürüyle haciz var.

Tesadüfen bu gayrimenkullerin birinin içinde kiracı olduğunu ve her ay kirasını ödediğini haber aldım.Hemen kiracıya 1.haciz ihbarnamesi yolladım.Buna cevaben kiracı kira sözleşmesinin olduğunu fakat şubat 2011'e kadar olan tüm kira bedelini peşin ödediği cevabını vererek itiraz etti.Öyle olunca işin peşini bıraktım.

Fakat bir gün tekrar bir şekilde borcun peşin ödenmediğini ve her ay ödeme yapıldığı bilgisine ulaştım.Bunun üzerine kiracı 3.kişiye kira sözleşmesi ve ödeme bilgilerinin belgelerinin birer nüshalarının yollanması için müzekkere yolladım.

Kiracıdan sadece şubat 2011' e kadar düzenlenmiş ve borçluya tevdi edilmiş senet fotokopileri geldi.Gelen fotokopilerde senet düzenleme tarihi yok.Sadece vade ve miktar yazılı.Kira kontratı ve ödeme kayıtları yollanmadı.Bunun üzerine tekrar 1.haciz ihbarnamesi yolladım aynı ifadelerle tekrar itiraz edildi.89/4 'e istinaden dava açmayı düşünüyorum ama tereddütteyim.

Şu durumda ;
Verilen bu senetlerle kira borcu peşin ödenmiş sayılır mı?Öneri ve görüşleriniz nelerdir?

Katkıda bulunacak herkese şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.