Mesajı Okuyun
Old 22-09-2012, 09:41   #1
sadibayar

Varsayılan Sigorta Tahkim Komisyonu' na dikkat !

Sayın üyeler, aşağıda açıklayacağım hususları hukuki yardım almak amacıyla değil herkesin karşılaşabileceği bir durum olduğu için foruma taşıyorum.
A.....sigorta şirketinin hiçbir şart ileri sürmeden (yani ticari araç, panelvan vs.) "Aracınızda bulunan kişisel eşyalarınız (mücevherat, para, cep telefonu ve taşınabilir bilgisayar vb. hariç) araçla birlikte teminat altında. Mesleki eşyalarınız da kişisel eşyalar teminatı altında.
Arabınıza bir zarar verilerek eşyanız çalındıysa eşya teminatınız devrede. Üstelik ek prim almadan" diye yaptığı ilana aldanarak türkiyede doğru dürüst trafiğe bile çıkmayan motokaravanım için kasko sigorta yaptırdım... Ancak motokaravanımın kapılarında alarm olmasına rağmen hırsızlar tavandaki havalandırma penceresini kırıp içeri girerek özel eşyalarımı çaldılar... Sadece tavan penceresi 400 Euro tutmasına rağmen aracın donanımını poliçeye koydurmayı akıl edemediğim için hasar gören araç donanımı ile ilgili olarak sigorta şirketinden bir talepte bulunmadım ancak çalınan özel eşyalarımın tazminini talep ettim. Aracımın özel araç olmadığını beyan ederek ödeme yapmadılar. Tabii bu zaten beklenen bir durumdu. Bunun üzerine Sigorta Tahkim Komisyonu Başkanlığı' na başvurdum.
Motokaravanımın ruhsatının iki yerinde büyük harflerle ÖZEL AMAÇLI (Motor Karavan) yazılmasına ve ayrıca Kullanım Amacı : Yolcu Nakli - HUSUSİ diye tanımlanmasına rağmen adaletin tecellisi için başvurulan komisyondan, ellerinde ruhsat fotokopisi de olmasına rağmen çıkan raporda aracımın ÖZEL OLMADIĞI ifade edilerek buna göre karar verildi. Ben de bunlarla uğraşmaya bile değmez diyerek bu olayı dikkatinize sunuyorum...