Mesajı Okuyun
Old 31-05-2011, 15:04   #1
Canavar Avukat

Varsayılan 4857 sayılı iş kanunu ile ilgili proje

Merhaba,
Bir arkadasimin yazdigini aynen aktariyorum dolayisiyla onun agzindan yazarak bilgisi olan bir arkadasimiz varsa yardimlarini rica ederim.

Arkadasin yazdigi:

(Ben İK bölümüne destek oluyorum, sizden mümkünse yardım rica edeceğim. Bu yıl İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünden mezun oluyorum ve 4857 sayılı yeni İş Kanununun İnsan Kaynakları Yönetimine etkisi üzerine 3 arkadaşımla bitirme projemizi hazırlıyoruz. Benim konularım maalesef çok da iç açıcı olmayan 6. ve 7. bölümden oluşuyor, "İş ve İşçi Bulma" ile "Çalışma Hayatının Denetimi ve Teftişi".

Ancak yaptığım araştırmalarda bu bölümlerle ilgili çok belirgin, işlenmesi gereken, yani benim bir teori oluşturabileceğim türden önemli bir değişiklik bulamadım. Acaba bana bu konularla ilgili yönelmem gereken çarpıcı bir konu varsa yönlendirebilir misiniz diye danışmak istedim. Sizden bu konuda nasıl bir yardım alabilirim?

NOT: İK bölümü ile ilgili bir kitapları olan bir yazar, İş Kanununun 7. bölümünde “Torba Kanunla” (?) ilgili değişiklik yapıldığını ve özellikle iş sözleşmesi sona eren işçilerin, şikayet incelemelerinin iş müfettişlerinden alınarak bölge müdürlüklerine verildiğini ve bu konuda araştırma yapabileceğimi söyledi. Sizin konuyla ilgili bilginiz var mı?)