Mesajı Okuyun
Old 18-10-2009, 01:33   #11
Armağan Konyalı

Alıntı:
Sayın Konyalı bu bir ironi, değil mi?
Alıntı:
Yazan Av.Oğuzhan Dayar
Kesinlikle size katılıyor ve şu sözlerimin amaca en uygun cümle olduğunu düşünüyorum:Dam üstünde saksağan, vur beline kazmayı...
Sanıyorum anlatamadım. Yeniden yanıt veriyorum: Bu bir ironi değil.

Avukatların gülecek hali yok. Avukatların gülünecek hali yok. Meslek yüksek meslektaş sayısı nedeniyle tehlikede.

Kredi alma ihtiyacı içinde olan hukuk fakültesi mezunları avukat olunca geçimlerini bu meslekten sağlayamayacaklar. Mutsuz olacaklar. Halbuki bir meslek mutluluk vermeli. Mutluluk verecek meslek destek görmeli. Mutsuzluk desteklenmemeli.

Bir insan yaşamında iki seçim yapar:
1- İş seçimi
2- Eş seçimi

Sonradan her iki seçim de değiştirilebilir. Ama değiştirilene kadar mutsuzluk verir. En iyisi ilk seçimi doğru yapmaktır. Avukatların iş değiştirmeleri sanıldığı kadar kolay değildir. Yeni bir işe çıraklıktan başlamak zordur. Halbuki hukuk mezunları avukatlıktan başka pek çok meslek seçebilir. Mutlu etmeyecek meslek seçilmemeli. Mutsuzluk desteklenmemeli.

Stajyerlere burs verilmesiyle hukuk mezunlarının avukatlığa özendirilmesi onları mutsuzluğa ittirmek demektir. Objektiften bakarsanız görünen gerçek budur.

Stajyerlere burs verilmesini isteyen bir stajyer aynadan baktığı için gerçeği tersten görür.

Unutmadan şunu da hatırlatmak isterim ki pek çok avukat mesleğinin sonuna geldiği halde hala çakıllarda yürümektedir.

Özetle, ''Avukatlık mesleklerin prensidir; avukatlık prenslerin mesleğidir.'' sözü doğrudur. Prensler para için çalışmazlar. Prensler barodan burs almazlar.

Saygılarımla