Mesajı Okuyun
Old 27-01-2009, 20:03   #1
kader güneş

Varsayılan Takıların Kanıtlanması,İade Veya Ödememe Durumunda Hapis Cezası Var Mı?

mrb ben 3 yıllık evliyim ve şiddetli geçimsizlik, eşimin çok sorumsuz olması ve bir kerede şiddet olayı nedeniyle eşime boşanma davası açtım 2 hafta sonra mahkememiz var.. öncelikle eşim düğünde takılan takıları benim rızam olmadan harcadı ve hepsini yedi yani eve bir şey almadı ya da ev araba gibi birşeye de harcamadı zevki için harcadı. düğün takıları için açtığım davada bu konuda annemi kardeşimi komşumu tanık gösterebilrimiyim? bir de eminim eşim de benim aleyhime iddialarda bulunacaklardır. parayı birlikte harcadık vs.. ve hatta ailesini ve kendisi gibi arkadaşlarını şahit göstercektir bu durumda ne olur? ortada kesin bir delil olmuyor sonuçta??? sadece şahitler oluyor yani, delil olarak..

son olarak şu konuyu çok merak ediyorum eşim şuan çalışmıyor üzerine de kayıtlı hiçbirşey yok bu durumda diyelimki düğün takıları için açılan davayı biz kazandık ama eşimin parası yok. bu durumda bu parayı ödeyemediği için HAPİS cezası verilir mi ya da sonuç ne olur ailesi mi öder?

Şimdiden teşekkürler..!!