Mesajı Okuyun
Old 16-04-2009, 22:56   #3
av.heimatlos

sayın meslaktaşım öncelikle ilginiz ve emeğiniz için çok teşekkür ederim. ben sorunum hakkında biraz daha bilgi vermem gerek sanırım. bana gönderdiğiniz kararlar benim olaya uymuyor. şöyle açıklamak gerekse öncelikle kkis yapan arsa sahipleri ile inşaat bitiminde yükleniciye kalan daire sakinleri adına hareket ediyorum yani 32 dairelik apartman sakinleri arasında hem arsa sahipleri var hemde yüklenicinin inşaat sonrası kendisine kalan daireleri alan 3. kişiler var. ikinci durum ise belediye projeye aykırı inşaat yapıldığını tespit etmiş ve zaten hem yüklenici hemde arsa sahibi olan müvekkilim hakkında imar kanuna aykırılıktan dolayı savcılığa suç duyurusunda bulunmuş yargılama hala devam ediyor ayrıca inşaatın yıkılması ise söz konusu değil çünkü inşaat bitmiş ve şu anda bütün daire sahipleri kat irtifakı alarak daireleri kulanmaya başlamış yani 32 dairede şu anda kullanılıyor. üstelik projeye aykırılık zemin 2'nin yani bir katın hiç olmaması bu durumda yani inşaat projeye uygun duruma gelme ihtimali yok. onaylı projede giriş kat zemin 1 ve zemin 2 olması gerekirken şu andaki binada giriş kat ve zemin 1 var sadece yani projede gösterilen 1500 m kapalı otopark yok üstelik bahsettiğim gibi sığınak ve bi kaç aykırılık daha var. şimdi bu durumda daireleri yüklenici firmadan satın alan 3. kişiler açısından bakarak sorunun çözümünü bulmak ve ayrıca yüklenici firma ile kkis yapan arsa sahipleri açısından bakarak çözümü bulmak gerekiyor sanırım. şimdiden tşk ederim...