Mesajı Okuyun
Old 07-06-2007, 10:28   #11
niayka

Ben de ilk başlarda Av. Özer gibi düşünüyordum,özellikle staj dönemimde.Ancak staj bitiminde kendi davalarımın duruşmalarına girdiğimde gördüm ki gerçekten duruşma izlemek çok önemliymiş.Şöyle ki avukatlık sadece hukuki bilgilerle olmuyor,duruşmanın seyrinde nerde ne denilmesi gerektiği maalesef ve mecburiyetten hukuk fakültelerinde öğretilmiyor.Stajın son 6 aylık döneminde büro stajı yaparken de bunu öğrenmek mümkün değil.Bu nedenle adliye stajı dönemimde izlediğim duruşmaların bana faydalı olduğunu düşünüyorum.Çünkü o duruşmaları izlemeseydim,ilk celsede ne denir bilirkişi raporu geldiğinde ne denir yada tebligat yapılmadan işin esasına geçilemediğini bu durumda neler söylenebileceğini bilemezdim.Sonuçta yanında staj yapılan avukat ne kadar öğretmeyi sevse de bazı şeyleri ayrıntı olarak gördüğü ya da aklına bile gelmediği için öğretemiyor,öğrenemiyoruz.Bu nedenle adliye stajının önemli olduğunu düşünüyorum...Komik gelecek belki ama,ben staja başladığım sıralarda davacının hangi tarafta durması gerektiğini bilmiyordum,adliye stajım olmasaydı elbetteki sorup öğrenirdim ama bence adliye stajında duruşma dinlemek faydalı..