Mesajı Okuyun
Old 12-02-2007, 11:13   #12
Av. Meral Akçınar

Neşeli

Alıntı:
Yazan Ahu
Burda insanlarin pratik zekasi pek fazla yok-kesinlikle eminim. Bazen yaptigimiz cok basit seyler bile bunlara garip geliyor.

Bernard Show'un bir sözü vardır.. "Yüzde yüz Amerikalı, yüzde dokdandokuz gerizekalıdır." Ben kimsenin gerizekalı olduğunu düşünmüyorum ama tecrübe ettiğime göre gerçekten pratik zekaları yok adamların.. Bunun sebebi belki de herşeyin onlar için yapılıp önlerine konması olabilir. Adamın pratik düşünmesine gerek yok ki, birileri onlar için düşünüp işin kolayını bulmuş Mesela bizim bir tanıdığımız vardı Mike. Adam balığa çıkmayı severdi. Sabaha karşı gittiği için soğuk tabii ortalık. Adamın elinde bir çubuk vardı plastik. O çubuğu kırınca ortalık inanılmaz ısınırdı. ( Bizzat denenmiştir.) .Ortada alev yok birşey yok. Sadece plastik bir çubuk ve ondan gelen inanılmaz tatlı sıcaklık Ee elinde bu varken ateş yakmanın yollarını düşünmezsin heralde.. Şahsen bu konuda beyni kullanmaya gerek olmadığını düşünüyorum..Ee kullanmadığın birşeyin kıvrak olmasını bekleyemezsin öyle değil mi?