Mesajı Okuyun
Old 12-01-2012, 14:18   #1
Konuk

Varsayılan Hiv Pozitiflik Ve Maluliyet

Merhaba ben 1995 yılından beri hiv pozitifim öğrendiğimde eşim hamileydi ama çok şükür ne eşime nede çocuğuma bulaştı ve öğrendiğimden beri eşimle ilişkimizde korunuyoruz.çocuğum şu an 16 yaşında bugüne kadar her sene eşime ve çocuğuma test yaptırdık her ikiside temiz çıktı.
daha önce hiv pozitifli bir hastanın hastanede başına neler geldiğini nasıl afişe olduğunu gördüğüm için utancımdan ve ailemin afişe olmaması için 2011 eylül ayına kadar hiçbir kontrol ve ilaç tedavisi görmeden sağlıklı yaşadım eylül ayında sıkıntıdan önce zonaya yakalandım sonrada safra kesemde taş olmasından ve bu taşın enfeksiyon yapmasından dolayı bağışıklık sistemim çöktü d.s. devlet hastanesinde kontrollerim yapıldı ve en baştan doktorlara hiv pozitif olduğumu belirttim.robot yöntemiyle ameliyat oldum hastanede 1 gün yattım ama psikolojik olarak bittim çünkü ameliyatımı yapan dr.beni öyle bir afişe ettiki hasta odasında beraber yattığım diğer 4 hasta tüm hemşireler hatta tüm hademeler ve görevliler bile hiv taşıdığımı öğrendi.agabeyim bile dr.olduğu halde tüm doktorlardan nefret ettim agabeyimle bile görüşmez oldu vücudumdaki enfeksiyonlar neticesinde 1 ay süren bir ishale yakalandım ve 25 kg zayıfladım yaşadıklarımdan dolayı hastaneyi ve tedaviyi reddettim en son oğlumu kıramayıp h. hastanesine yatmayı kabul ettim cd 4 seviyem 15'e kadar düşmüş ve vücüdumdaki virüs sayısı milyonları geçmişti haseki hast.doktorları ve hemşireleri bu konuda çok deneyimli beni hiç rencide etmediler başta enf.bölümü başkanı dr.ö.n. ve hepsine müteşekkirim 1 aylık yorucu bir tedavinin ardından taburcu oldum resmen uçurumun kenarından döndüm şuan ilaç tedavisi görüyorum truvada ve stocrin kullanıyorum tüm bu tedavilerim ve ilaçlarım eşim sigortalı çalıştığı için onun üzerinden oldu yoksa şuan yaşamıyordum.
Gelelim en önemli sorunuma bu hastalık yüzünden kendime çok dikkat etmem gerekiyor ve bu yüzden çalışamıyorum 1967 şubat doğumluyum yaşım 45 ve sigorta girişim 1984 yılı 7.ayı sigortalı gün toplamım ise 6.400.-gün sgk bana 2015 yılı şubat ayında emekli olabilirsin günün fazla bile ama yaşı bekleyeceksin diyor düşünün bu halde kendi sigortamdan faydalanamıyorum ilaçlarımı halen eşimin üzerinden temin ediyorum çünkü işsizim çalışamıyorum eşim işsiz kalsa resmen hapı yuttum.Ben bu hastalığımdan dolayı çalışamaz raporu alıp emekli olabilirmiyim ve ilaçlarımı kendi üzerimden alabilirmiyim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
saygılarımla,