Mesajı Okuyun
Old 20-11-2012, 17:11   #50
yigiturk

Karşılıksız çek gelir müvekkilden önce icraya koymadan önce ararsın borçluyu tamam öderiz avukat der, beklersin bi daha ararsın, ödicez dedik ya avukat ne yapıcaksan yap yeter arayıp durduğun der, icraya verir ödeme emri göndertirsiniz bu sefer arar canımızı mı alıcaksın sen eşkiyamısın para yok gelicek bekliyoruz dedik ya der itiraz süresi dolar bu sefer sen ararsın bakın süreniz doldu haciz yapıcaz lütfen ödeyiniz borcunuzu diye bu sefer telefonda küfürler etmeye başlarlar... En son polisle memurla nakliyeyle kapısına dayanınca ben ettim sen etme avukat bey rica ediyorum yalvarıyorum ocağımı söndürmeyin güzel avukat kardeşim derler... Ben anlamam ödeseydiniz dersin eşyalar nakliyeye yüklenirken yastık altından çıkartırlar paraları al diye suratınıza atarlar...

Bunları çok yaşadım özellikle öğrenciliğimin yaz ayları hacizlerde geçti, çok da tecrübe edindim. Borçluya o yüzden hiç acımıyorum. Ha tabiki burada konu meslek etiği etrafında dönüyor, söz konusu sms meslek etiğine uymayabilir ama avukatın da bir şekilde o borcu tahsil etmeye mecbur olduğunu müvekkili tarafından sıkıştırıldığını da unutmayalım. Avukat o mesajı atmakta haklı demiyorum kesinlikle ama O'nu da anladığımı dile getiriyorum.