Mesajı Okuyun
Old 02-05-2012, 13:23   #43
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan M.SERDAR DEMİRTAŞ
Bugün , sanık vekili olarak gittiğim bir keşifte , başkan ; mağdura hitaben : ' Kusura bakma , biliyorum konunun yeniden açılmasından rahatsız olacaksın ama ' şeklinde konuşmaya başladığında , mağdur araya girip ; ' sanık yaşamaya devam ettikçe benim rahatsızlığım bitmez ' dedi . Başkan ve üyeler , bu beyanı duymazdan gelince de , devamla ; 'buradaki herkes şahit olsun , o adam yaşadıkça bana huzur yok ' dedi. Bunun üzerine de başkan ; ' benim yanımda tehdit etme , zapta geçiririm , hapse girersin ' dedi. 1- Sanık yaşadıkça ben huzur bulamam sözü tehdit midir ? 2- Tehdit suçunu işleyenler hapse mi girer ? Yoksa ; 3-Böyle bir cümle için takipsizlik kararı mı verilir ? 4- Bu cümle için kovuşturma açılsa bile beraat kararı verilme oranı çok yüksek değil midir ? Son olarak 5- Ağır Ceza Mahkemesi Başkanının mezkur beyanı ; içerik olarak , avukat arkadaşımızın beyanına benzemekte midir ?

1-2-3-4: Başkanın "kusura bakma, konunun yendien açılmasına rahatsız olacaksın" lafından sonra söylenen bir söz olduğu için bana göre ortada tehdit yoktur.

Kaldı ki, mağdur huzur olmadığını söylerek güvende olmadığını da beyan etmek istemiş olabilir...

5. soruyu anlamadım.

Kolay Gelsin...