Mesajı Okuyun
Old 11-10-2012, 20:57   #1
Konuk

Varsayılan boşanma davası süreci ve nafaka,tazminat.

eşimle beş yılın sonunda severek evlendik ve 6 ay evli kaldık ilk geceden belli cinsel münasebette bulunamadık.Eşimn ailesi bunu başka taraflara çekti bnm eşimle bilerk birlkte olmk istemedğimi onu aldattığımı kız olmadığımı ve doktora muayene olmamı istediler.Namusuma laf ettiler.Bir sürü hakaretler söylediler.Doktora gidip muayene oldum ve kız olduğum anlaşıldı yani bana iftira attılar. Daha sonra eşimi hergün arayarak boşan boşan die baskı yaptılar ve eşim arada kalarak ailesini tercih etti bana boşanmak istediğini söledi bnde kabul ettim ve ailemin yanına gittim.eşim boşanma davasını açtı çekişmeli olarak boşanma davası açtı bende tazminat ve nafaka talep ettim bunları vermk istemediği için geri çekti davayı ve ben açtım geri boşanma davasınıbu dava ne kadar sürer ne kadar nafaka ve tazminat alırım ailemle yaşıyorum babam devlet memuru eşimde devlet memuru bnm hiç bir gelirim yok.evliliğim boyunca eşimn ailesi tarafından bir sürü hakert işittim ve bu hakaretler evliliğimizi çok
sarstı eşim tarafından iki kere şiddete uğradım fakat delilim yok. Üniversite mezunuyum eşim çalışmamı istemediği için çalışmadım bana evliyken ortak ihtiyaçlar(yeme içme) dışında aylık hiç bi katkısı olmadı hiç bir harçlık vermedi bunun üzerine çalıştırmadı bile.eşim davayı şubat ayında açtı ve geri çekti bn ise geri 2012 haziran ayında açtım avukatım tarafından hiç mahkeme çıkılmadı çok yavaş ilerliyo . dava ne kadar sürer tahminen ne kadar tazminat ve nafaka alırım ve bu kadar yavaş işlemesi bir davanın normamidir.Artık boşanmak istiyorum kendi özgürlüğüme kavuşmak istiyorum kendi fikirleri olmayn başkasına bağlı bi erkekle evli kalmak bile zor gelio bana.Cevabınızı bekliyorum.. Saygılarımla..