Mesajı Okuyun
Old 21-09-2011, 11:56   #10
yyyasemin

Karar

Yurtdışın da bulumuş ve akademik hayatı olan biri olarak tavsiyem şudur ; her nekadar Vakıf üniversiteleri kolay alıyor deniliyorsa da ben Kültür ünv ne başvurdum PHD için ve alınmadım. İstanbul üniversitesine ise kabul edildim. Ki ben 25 bin tl PHD ücretini gözden çıkarmışken alınmadım demekk ki para ile olmuyor. şimdi illaki para ödemek isteyen var ise ve vakti de varsa kesinlikleeeee 25 bin verip Türkiye de paralı okumasın ve yurtdışına gitsin. Master yapsın. PHD yapmak kolay değil ama neden olmasın başaran herşeyi başarır.
Bununla beraber günümüz de moda olduysa da master yapmak tavsiye de yine bulunucam bence ingilinizcenizi iyi bir seviyeye getirin ve gidin 3000-5000 dolarlık bir hukuk sertifika programına döndüğünüzde bu sertifika meraklısı ama fonksiyonu bilmeyen sabit fikirli adı ingilizce iş yapan ofislere girebilirler. İyi bir ofis ise bu sertifikanın nereden alındığına kadar inceler ki bu master olsa bile bir George town mezunuyla Strayer ünv mezunu arasındaki dağlar kadar farkı bilir ve işe alımı bu şekilde yapar...

Herkese Başarılar

Av. Yasemin GÜLLÜOĞLU (L.L.M-still PHD)