Mesajı Okuyun
Old 29-03-2007, 12:24   #4
ebrus

Sayın meslektaşım Vehbi Bey,gerek ihtarnamemde gerekse dava dilekçemde vekalet ücreti miktarını açıkça belirttim. Kendisinin de vekili marifetiyle göndermiş olduğu cevabi ihtarnamede 'sayın muhatap tarafından talep edilen vekalet ücrtetleri müvekkilim tarafından fazlasıyla ödenmiştir' ve yine vekili tarafından yazılan cevap dilekçesinde 'davacı tarafından talep edilen vekalet ücretleri fazlası ile müvekkilim tarafından ödenmiştir' şeklindedir. Yani komik olanı kendisi o kadar bonkör bir müvekkilmiş ki !!!!!! vekalet ücretlerimi bir de güya fazlası ile ödediğini iddia ediyor. Yani kısacası evet benim belirttiğim vekalet ücretlerini ödediğini iddia ettiği ngibi cevap ihtarnamesinde ve cevap dilekçesinde miktara ilişkin en ufak bir itirazı dahi olmadı. Zaten ödemeyi tanıkla ispatlamak istediler ama muvafakat etmediğim için o zaman azlin haklı olup olmadığını tanıkla ispatlayalım dediler bu sefer sadece azlin haklı olup olmadığı konusunda hakim tanık dinlemeye karar verdi. (Hİç tanımadığım insanları tanık olarak dinlettiler!!!!) Tanıklar dinlenirken de tanıkları ödeme iddiasına yönelik dinletmeye çalıştırlar. Bunun üzerine bu şekilde ödemeyi ispatlayamayacaklarını ancak bana yemin teklif edebileceklerine yönelik hakim tarafından uyarıldılar. Ama netice itibariyle dosyamı bilirkişiye hesaplama açısından göndermeye karar verdi hakim. Beni vekil olarak temsil eden meslektaşım olayda ikrar olduğunu ve vekalet ücreti miktarı ile sözleşmenin kurulduğuna ilişkin ihtilafın çekişmeden çıktığına sadece azlin haklı olup olmadığına dair bilirkişiye gönderilebileceğini söylediyse de hakim 'ne ikrarı Avukat bey, daha 164. maddenin son fıkrası var bu kadar dosyayı ben nasıl hesaplayayım' diyerek aslında kararını belli etti. İnanır mısınız bir anda saçlarımın atatmı beyazlayacak zannettim. Çok üzüldüm. Çünkü bu davanın başından beri aslında beni azleden müvekkilimin şimdiki avukatı tarafından (beni azlettiren de kendisidir) o kadar çirkin davranışara, hakaretlere maruz kaldımki en sonunda baroye şikayet etmek zorunda kaldım. Am bu noktaya gelmiş olmak beni çok hırpalıyor ve vüzüyor. Onurumla çok fazla oynandı. Çok kötüniyetli bir müvekkil mazalesef kendisi kadar kötüniyetli başka bir meslektaşımın vasıtası ve yardımıyla CANIMI ÇOK ACITIYOR''' MESELE PARA DEĞİL!!! ONURUM!!! Ayrıca sadece azle konu olan tamamlyıp kazandığım davalra verdiğim emek yetmediği gibi şimdi bir de kendi davama inanılmaz emek veriyorum. Ama mahkemeye ve Yargıtaya maalesef güvenmiyorum.