Mesajı Okuyun
Old 01-02-2003, 10:24   #20
Admin

Alıntı:
Bu konunun değindiğiniz yanı itibariyle hassas bir konu olduğunu belirtip ve bunun da THS'nin kurallarına aykırı olduğunu yazmanız beni şaşırttı!

Sayın Tikici'nin bu yorumunun haklı olduğunu belirtmek isterim.

Türk Hukuk Sitesi adı üstünde bir "hukuk" sitesi olup, bu itibarla olayların "hukuki" yönüyle ilgilidir. Din ve politika gibi konular hukuki tartışmaların konusu olduğu ölçüde sitemiz içinde kendine yer bulabilir ancak bu sohbetlerin hukuki nitelikte olması site kurallarımızın gereğidir.

Bu kural sitenin ilk kurulduğu günden beri sitenin her aktivitesinde (forum alanları, email yazışma grubu vb.) oldukça hassasiyetle uygulanmaya çalışılmaktadır. Bunun sebepleri:
1- Sitenin herhangi bir siyasi yönü varmış izlenimini vermemek.
2- Sitenin kendi konusuna (hukuk) odaklanmasını sağlamak
3- Site üyeleri arasında bölünme değil, kaynaşma yaratmak
4- Hangi görüşte olursa olsun üyeleri "hukuk" ve "adalet" ortak paydasında toplamak.
5- Türk internet kullanıcılarının henüz düzeyli tartışmayı beceremediğini tansiyon yükseltici konuları (din, politika ve futbol) mümkün olduğunca siteden uzak tutmak.
6- Ve en önemlisi: Adalet ve Hukuku her değerin olduğu gibi politikanın da üstünde görmek ve ne kadar masum, iyi niyetli veya çoğunlukça kabul gören nitelikte olursa olsun politik düşüncelerle yoğrulmuş bir adaleti lekelenmiş bir adalet kabul eden ilkemizdir.

Arz olunan nedenlerle siyaset ve din temalı konular hukuki boyutta tartışıldığı ölçüde site kurallarımız içindedir.

Bu hatırlatmayı bu konu kuralların dışına çıktığı için yapmadım, sadece sizin yukarıdaki yorumunuzla ilgili açıklık getirmek için yaptım.

Saygılarımla,