Mesajı Okuyun
Old 24-09-2013, 21:09   #1
hsynnlaw

Varsayılan Daha Iyi Bir Kariyer Için Ikinci Diploma?

Öncelikle zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Benim sorum hukuk kariyerimizi nasıl daha iyi bir hale getirebileceğimize yönelik olacak. Şu günlerde sadece ikinci bir dil bile, sağlayacağı olanaklar bakımından herkesin olumlu düşüncelerine şayan oluyor. Peki ya ikinci bir diploma?
Danıştığım çoğu kimse hukuk diploması, alabileceğim diğer tüm diplomalardan bir adım önde. Dolayısıyla onlara göre hukuk eğitimi almış bir kişinin, ikinci bir diplomaya ihtiyacı yok. Ancak ben öyle düşünmüyorum. Öğrencisi olduğum üniversite, bugünlerde öğrencilerine güzel bir olanak sunuyor. Sınavsız, uzaktan eğitim vasıtasıyla aynı anda ikinci bir diploma kazanma fırsatını öğrencilerine tanıyor. Bu uygulama dahilinde iktisat, işletme, tarih, coğrafya, felsefe bölümleri mevcut. Soru kısmına gelecek olursam, 4 yıllık bir iktisat diploması, hukuk diploması olan bir kişinin önünde hangi kapıları açabilir? Hukuk çok geniş bir alana yayılmış durumda malumunuz, sizce bu alanda iki diploma avantaj sağlar mı? İlginize tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.