Mesajı Okuyun
Old 23-12-2010, 13:43   #14
av. ömer sinikan

Şimdi soruyorum sizlere arkadaşlar:

Hakim olmadan yargılama olur mu? Savcı olmadan ceza yargılaması olur mu? Yargılanan kişi/kişiler olmadan yargılama olur mu?

Pek tabii ki tüm bunlar olmadan yargılama olmaz.

Pekii avukat olmadan yargılama olur mu? EL CEVAP: OLUR!

Eee, o halde arkadaşlar, bu sac ayağı falan teranesi ne? Biz olmadan da yargılama olur. Tamam, belki tüm yargılamalarda hak tam da yerini bulmaz ama netice itibariyle gene de yargılama yerine getirilir ve avukatlar olmadan da pek ala yaprgılama yapılır...

Haşa, mesleğimi ve sayın arkadaşlarımın yaptığı o fedakar işi küçümsediğim yok ama kendi namıma bir gerçeği de dile getirmek zorundayım...

Yok öyle avukatlık kutsal bir işmiş, yok bilmem bizler gayet kutsal bir mesleğin mensuplarıymış falan, tüm bunlar bana gayet (çok afedersiniz, kendi görüşümdür) manasız geliyor...

Ben avukatım, müvekkillerim olmasa sittin sene o izbe adliye koridorlarında işim olmaz ve gitmem de, ne işim var... Ama hakim öyle mi? Ama savcı öyle mi? Ama vatandaş (davacı, davalı, sanık vb.) öyle mi?

Bilmem meramımı anlatabildim mi?

Hatta şunu bile diyebilirim; BAZI DAVALARDA AVUKAT OLMASI MÜVEKKİLİN ALEYHİNE OLUYOR/OLABİLİYOR... Olur mu canım sen de, demeyin... Vallahi ben çok gördüm; sırf avukatın yanlış, antipatik, uygunsuz hal ve işlerinden dolayı kazanacağı davayı kaybeden az vatandaş yok... Neyse...

Her şeye rağmen yaptığımız iş önemli bir iş ama kutsal değil...