Mesajı Okuyun
Old 26-07-2008, 10:10   #54
stajyer av.hüseyin kara

Merhaba arkadaşlar.Ben Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fak.den mezunum.Şu an Denizli de staj yapıyorum.Sınıf arkadaşım da hakimlik-savcılık sınavını kazandı ve Ankara da stajını yapıyor.Bizler su meshur 2003 dönemi öğrencilerindeniz.250 kişilik sınıfa 900 öğrencinin alındığı, sınıfa ilk girenlerin konferans var galiba diyerek cıktığı,denklik sorunu dedikodularının çıktığı hatta YÖK n sınavsız kayıt sistemini kaldırdıgı dönemin öğrencileriyiz..Tabi artık bu sorunlar yok simdi okulda.
Ben ve diğer arkadaşlarım en ufak bir denklik problemi yasamamıstır.Sadece diplomamızı teslim ettik ve belirli bir süre sonunda gidip denklik belgemizi aldık.
Hukuk kadrosunun çok yi olduğu doğrudur ama bu kadrodan ne kadar yararlanabildiğimiz tartısmalıdır.Ben ydü de okumaktan pişmanlık yaşamadım ama diğer arkadaşlarında belirttiği gibi Kıbrıs da yaşam biraz zor.Büyük sıkıntıları var.Kıbrıs da okumak isteyen arakadasların tercih yapmadan gidip görmelerini ve özellikle kira ve diğer harcamaları arastırmasını tavsiye ederim.Tv den gözlemlendiğinin aksine Kıbrıs kotü bir yer.Eğlence merkez diye anılmasına karsılık Türkiye de ki eğlence merkezi sayılan sehirlerin hiç birinden iyi değil.Girne ye gitmektense Alanya ya gitmeyi tercih ederim.Ayrıca belirtmek isterim ki hiç bir sekilde gidilmez dediğim bir de değil.Sonuc olarak gidenler bir sekilde sertlara ayak uydurup okuyorlar.Çok iyi vakit geçirenler de var çok sıkıntı yasayanlar da var..