Mesajı Okuyun
Old 27-09-2013, 16:00   #1
Konuk78

Varsayılan Yargitay kararina itiraz

Iyi gunler...

10 sene evli kaldigim esim 5 sene once bosanma istedi. Bunun sebebi baska bir kadindi. Evliligin son zamanlarinda siddet ve hatta bicakla hayati tehdide maruz kaldim. Bunu mahkemede kanitlamayi basardim.

Mahkeme 5 senedir devam ediyor, mahkeme kizimin velayetini bana verdi, cocugun nafakasina ek olarak agir kusurlu olarak esimi hukmetti ve bana manevi tazminata hukmetti. Esim durumu Yargitay'a tasidi ve ne yazik ki Yargitay mahkeme tum sahitleri dinlemeden karar verdi diye karari bozdu.

Bu surede hayatima yeni biri girdi ve bosanma kesinlesirse, evlenmeyi dusunuyoruz. Yargitay'in bu kararindan sonra eski esim beni bosanma kesinlesmeden bir erkek arkadas edindigim icin beni mahkemede kusurlu taraf olarak gosterecegini, sadece tazminattan degil, nafakadan kurtulacagini ve hatta cocugumu elimden alacagini soyluyor.

Sizlere 2 sorum var:

1)Tum sahitler dinlenmedi diye Yargitay mahkeme kararini bozabilir mi? 10 sahitten 7si zaten dinlenmisti.
2) 5 senedir devan eden bir bosnma davasinda tanistigim 2 yillik erkek arkadasim oldugu icin mahkemede kusurlu duruma dusebilir miyim? Eski esim gercekten tazminatta, nafakadan kurtulur ve cocugumu alabilir mi?

Ilginize simdiden tesekkurler...