Mesajı Okuyun
Old 05-02-2008, 14:06   #2
Av. Hatice Demiral

Alıntı:
Yazan Desarac
merhaba,

ben 1 sene serbest avukatlık yaptıktan sonra özel sebeplerden dolayı bağlı bulunduğum barodan kaydımı kendi isteğimle sildirmek suretiyle mesleğe ara verdim.halen bir baroya bağlı değilim ve halihazırda noterliğe başvurmak istiyorum. noterliğe başvuru sınırı yaşı 35 diye biliyorum. SERBEST ÇALIŞAN AVUKATLAR İÇİN NOTERLİK STAJINDAN BAĞIŞIKLI OLARAK noterliğe başvurmak mümkün. kafamı kurcalayan nokta ben ve benim gibi avukatlık ruhsatnamesini almış ancak çalışmayan (bir baroya bağlı olmayan) avukatların da bundan yararlanıp yararlanmayacağı.

bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.şimdiden teşekkürler, saygılar ...
sayın desarac ;ben de noterlik için başvuru yapmayı düşümüyorum.şu an serbest olarak avukatlık yapıyorum, büromu açalı 3 ay gibi bir süre oldu.gönlüm şimdilik şimdiki mesleğimi devam ettirmek ve serbest olarak avukatlık yapmak, fakat malum ülkemizin şartları yarının bizler için ne getireceği belli olmuyor maalesef, o yüzden en azından çıksın ya da çıkmasın elimin altında olsun,bir girişimim olsun diye düşünüyorum.Noterlik hakkında çıkacak olan avantajlı bir kanun ya da iyi bir imkan olursa niye olmasın.tercih meselesi yani.Her şeyde ve herkes için hayırlısı.....iyi çalışmalar.