Mesajı Okuyun
Old 24-04-2007, 11:55   #55
Av. Orkun

Varsayılan SSK'lı stajyer

Merhaba sevgili meslekdaşlarım;
Bu forumda okuduklarımla bende büyük bir telaşa kapılmıştım. Staj başvurusu sırasında ve askıdayken SSK lıydım çünkü.Ama komisyona başvurduğumda işten ayrılmıştım. Stajımın yanıp yanmayacağını öğrenmek istedim ve TBB yi aradım. Oradaki yetkiliden. Stajın komisyona başvuru anında SSK lı olmayla ilgili olduğunu öğrendim. Bu konudaki forumlardan birinde başvuru sırasında SSK lı olmamak gerektiğini okumuştum merak edenleri bilgilendirmek istedim. Yani Adalet komisyonuna başvuru yapıldığında zaten aynı gün stajınız başlar bu başvuru sırasında SSK lı olmamak gerekiyor. Eğer SSK lı olan arkadaşlarımız varsa staj başvurusu yapmışsa staj başvurusu askıdan indikten sonra komisyona hemen başvurmasınlar çalışıyor gözüktükleri yerde işten çıksınlar. Çünkü komisyona başvurduktan sonra bu işin dönüşü yok. İşten çıktıktan sonra komisyona başvuruması gerekiyor yoksa stajın yanması söz konusu olur.

Ayrıca stajın ikinci bölümü olan avukat yanında staj kısmında yanında çalıştığı avukatın çalışanı olarak sigortalıysa TBB bunu kabul ediyor ama adalet bakanlığı buna itiraz ediyor. TBB de bu konuda diretiyor. Su an yargı aşamasında sanırım belkide neticelenmiştir ne durumda olduğunu tam bilmiyorum.
Ama yine de siz siz olun bu bir yıl içinde sakın bir yerde çalışıyor gibi gözükmeyin ve sigotalanmayın aksi halde stajınız yanacaktır. çalışıyorsanızda staj başlamadan işten ayrılın.

İyi günler dilerim...
Stj. Av. Orkun YILMAZ