Mesajı Okuyun
Old 11-08-2010, 13:42   #11
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan hukukta yöntem sorunu

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Sayın Av.Ömer KAVİLİ,

İlk mesajınızda yazdığınız ve aynen: şeklinde olan ifadeniz gerçekten açık değil.

Ben, -belki de sizden farklı olarak- kodlanmış ibareye değil, soruya odaklanmıştım. "Davacı avukatı..." olarak başlayan cümle, "Dava açabilir mi?" soru cümlesi ile bittiği için, Davacı avukatının birilerine dava açmış olduğunu sanmaktayım.

Ama her kim tarafından açılmış ise de davanın konusunu da bu mesajdan maalesef çıkaramadım.

Çünkü sorunuzda, iddia makamını temsil esen Sayın Savcı, Y Ağır Ceza Mahkemesi huzurunda ne yapmıştır -teşbihiniz hariç- belli değildir, bilinmemektedir.

Sayın Savcıya karşı Davacı avukatı hangi mahkemede ve ne dava açmıştır ki, "dava açabilir mi?" diye sorulmaktadır? bu husus da soruda belli değildir.

Hiç olmazsa bu hususları açarsanız sevinirim. Yoksa sanıldığının aksine kodlanmış hususun açılmasına gerek olmadığı gibi, açılması da başta ben olmak üzere hepimizi ziyadesiyle üzer.

Sayın Av.Mehmet Saim Dikici,

Alıntı:
Savcı, Y Ağır Ceza Mahkemesi huzurunda ne yapmıştır

Savcı X. Y Ağır Ceza Mahkemesi duruşmasında, başkan ara kararlardan 6 ncı ara kararı yazdırırken araya girmek ve elini ağzına koyup fısıltı halinde konuşarak GİZLİ FAALİYETTE bulunmuştu; ayrıca uzun tartışmamız sonucunda da başkan ile birlikte neler yaptıklarını itiraf etmişti.

Alıntı:
Davacı avukatı hangi mahkemede ve ne dava açmıştır
Davacı avukatı, Bakanlığın şikayet isteğini RET işlemine karşı Ankara İdare Mahkemesinde İşlemin İptali davası açmıştı.

Her hukukçuda olması gereken; karar vermeden önce konuyu anlama, anlamak için sorma, sorulanı dinleme yönteminizi benimsiyorum.

Ömer Kavili 15638

" Hak, huk, HUKUK; gak, guk, GUGUK!!! "

www.kavili.com/

İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu?
Olur, olmaz olur mu!
Ama, olmaz olsun

ÖZDEMİR ASAF