Mesajı Okuyun
Old 08-04-2008, 17:58   #2
Av.Elvan Akkaya

06.04.2008
İlköğretim öğrencisi çocuk, kan davası yüzünden arkadaşlarının gözü önünde öldürüldü.

1998 yılında Elazığ'da ikamet eden Şakir Yılmaz Kovancılar ilçesinde Ferhat Gül tarafından başına taş vurularak öldürüldü. Aynı yıl Kahramanmaraş'a yerleşen Gül ailesinden Adem Gül ile 8 aylık hamile eşi Döndü Gül Yavuz Selim Mahallesi'ndeki evlerinin önünde Hüseyin Yılmaz tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Saldırıda Adem Gül olay yerinde yaşamını yitirirken 8 aylık hamile eşi hastanede hayatını kaybetti. Doğumun ardından kısa bir süre yaşayan bebek ise tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
20 AİLE GÖÇ ETTİ

Kan davası karşılıklı saldırılarla devam ederken 20 aile Kahramanmaraş'tan Elazığ'a göç etmek zorunda kaldı. Yaklaşık 10 yıldır adeta ölüm uykusuna yatan kan davası önceki gün yine ortaya çıktı.
İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİSİ ÖLDÜ

Öğretmenler İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Tahsin Körkurt (16) evlerinin önünde silahlı saldırıya uğradı. Okuldan eve dönerken av tüfeğiyle açılan ateşle vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Körkurt, Yenişehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken hayatını kaybetti.
ZANLILAR ARANIYOR

Saldırganlar olayın ardından hızla uzaklaşırken, saldırıyı gerçekleştirenlerin F.G. ile kardeşi C.G. olduğu iddia edildi.İsimleri tespit edilen zanlılar polis tarafından her yerde aranıyor.
HENÜZ 16 YAŞINDAYDI
Henüz 16 yaşında kan davasına kurban giden Tahsin Körkurt kılınan cenaze namazının ardından Şeyh Adil Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenazenin götürülüşü sırasında Tahsin Körkurt'un asker ağabeyi baygınlık geçirirken abla Kezban Körkurt ise kendini yerlere attı. Baba Hasan Körkurt 10 yıldır devam eden kan davasını artık sona erdirilmesini istedi.