Mesajı Okuyun
Old 05-10-2010, 21:25   #46
Av.ErtacDurak

Varsayılan Borçlularla İletişim

T.C. Anayasası'nda belirtilen madde gereği Türkiye Cumhuriyeti sosyal bir devlettir.Bunda kimsenin bir çekincesi yoktur olmasıda cehaletin dik yokuşluğudur bunu anladık.
Peki gelelim konumuza bir avukat olarak icra işlemlerine başlamadan önce borçlularla iletşime geçerek cebri icra işlemlerine başlayacağımı ve nihayetinde haciz işlemine devam edeceğimi söylerim ve yaparım.Aramamın sebebi söz konusu icra işlemlerine başlamadan önce, borcu ödemek mi istemiyor yoksa ödeyemiyormu? bunu anlayabilmek için.Bence iyi niyet kavramı çok önemlidir.
Bir avukat arkadaşımız 'oh ne güzel bilmem kaç inç tvler alınsın haciz kalksın ' demiş.Kesinlikle ve kesinlikle buna katılıyorum ev eşyaları günümüzde her ne kadar zaruri eşyalar olarak gözükse de bir plazma sizce zaruri midir?Vicdanlarınıza soruyorum. Bunu anlayabilmiş değilim.
Ev eşyalarının yediemin depolarında çürüdüğünü biliyorum ancak bu gitgide bir sektör oluyor.Ayrıca bir kişinin alacağı varken borçlu da rahatlıkla ev eşyası alabilir bunlar da ciddi sıkıntılara sebep olabilir.
Kaç tane alacaklı müvekkilinizi borçlunun kapısından geri döndürdünüz?Bu işin devletin organı olan cebri icra organlarının işi olduğunu anlatmaya çalıştınız?