Mesajı Okuyun
Old 12-09-2012, 17:00   #246
bilal_gedikci

Konu çok güzel olmuş. İçinde bulunduğumuz zaman fazlasıyla darlandığımız olayları şimdi anlatıp, okuyup tebessüm ediyoruz, ne güzel. Aslında bunların hepsi bir deneyim ve her anı yapılması yada yapılmaması gerekenler hakkında bilgi veriyor.
Ben de başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.
Stajım sırasında ilk defa hacze çıkacağım. Staj yaptığım avukat haciz masrafları için bir miktar para verdi. Hacze çıkmadan önce yolluklar ve diğer ücretleri yatırdım. Yola çıktık, iyi bir restauranta gidildi yemekler yendi hesaplar ödendi. Birkaç meslektaşımızın işlerini hallettikten sonra sıra bana geldi. Haciz işlemini yaptık çantamı alıp araçtan inmeye yöneldiğimde şoför amca araç parası istedi. Tabi ben o ana kadar yollukla yol parasını aynı şey olarak düşündüğüm için afalladım. Ne kadar olduğunu sordum. Galiba 35 liraydı. Yanımda da paramı biraz fütursuzca harcadığım için 20 lira vardı. Yalvar yakar parayı sabah getireceğime ikna ettim şoför amcayı ve telefon numaramı verdim . Minübüs doluydu çok utanmıştım. Amca sabah mesai başlar başlamaz aramaya başladı. Bir saat içinde abartısız 3 defa falan aramıştı. Neyse ki gittim buldum da verdim parasını. (5 Lira da fazladan vermiştim o eziklikle ) Neyse o günden sonra kanka olduk şoför amcayla.