Mesajı Okuyun
Old 03-12-2010, 12:57   #96
Av.AAO

Alıntı:
Yazan zedo
Yanıtları süratlice okudum. Evet insan seçtiği mesleğini severek uzun yıllar yapabilmeli mesleğini icra ederken mutlu olmalı ve heyecan duymalı yaşam sevinci duymalı ancak bunları yaşamak tamamen meslektaşların imkanı dahilinde değil,yönetiimin kararları da çok önemli, istense ve ciddi şekilde ele alınsa mesleğimizin daha cazip hale getirilebileceğine inananlardanım ama maalesef bundan itina ile kaçınılıyor, bilmiyorum sebebini belki başka bir düzen kurma özlemi olabilir veya bilmediğim başka bir sebep... Ama bu arada çeşitli sıkıntılar yaşayan meslektaşlar için üzgünüm ve duacıyım...

Aynen katılıyorum.
Meraklanılmasın, şu sıralar batan yok, ama işlerin gün geçtikçe kötüye gittiği gerçeği var. Ben bunu ifade etmek istedim. Çevremdeki 15-20 yıldır bu mesleğin içinde olan tanıdıklarım anlatıyor: 90'ların başı yeni başlangıçlar yaptıkları zamanlar zor, 93-94'den 2001'e çok iyi bir dönem, 2001-2007 aralığı eldekini tutma ve standartlarını düşürmeme mücadelesi, 2007 ve devamı sürekli inişte olan bir grafik olarak tanımladılar.
Şimdi dön de kendine bak dedim. Zaten benim büromun açılışı 2008'in başı, yani sürekli inişte olan bir grafik çizilirken ben girişmişim bu işe. Avukatlığın altın yıllarını zaten hiç yaşamamışım.
Konuya katılıp cevaplarını sirgemeyenlere teşekkürler.