Mesajı Okuyun
Old 31-05-2014, 01:25   #36
oguzhand0

İyi çalışmalar değerli meslektaşlarım.
Size kendi yaptıklarımız anlatayım, sorular olur ise bilahare onları da cevaplarım.
1)Hakem heyetine 2014 yılında binden fazla şikayet yaptım, ekspertiz masrafı, ipotek fek/tesis ücreti, hesap işletim ücretileri sigorta primleri vb. başta bu 4 kalem olmak üzere bu tür kalemleri talep etmiyorum.
2) Son iki hafta içerisinde yeni bir uygulamaya geçtim, Eskişehir Hakem Heyetleri avukat lehine vekalet ücreti vermiyor ve ben de haksız yere tahsil edilen dosya masrafı, komisyon, istihbarat ücreti, kredi tahsis / tesbir ücreti, kredi masrafı vb. bedelin müvekkile iadesine ilişkin kararları tahsil için icraya koyuyor ve aynı zamanda da kararların vekalet ücreti yönünde kısmen iptali t. mahkemesinde için dava açıyorum. Sırf vekalet ücreti için açmış olduğum davalar olumlu sonuçlanıyor. Davadan çıkan kararı yine icraya koyuyor ve daha önce hh ilamı ile tahsil ettiğim asıl alacakla birlikte hak kazandığım icra vekalet ücretine ek olarak hh ilamı ile hükmedilmeyen ancak itirazım neticesinde tüketici mahkemesince hükmedilen hh vekalet ücretini ve hh vekalet ücretinin icra vekalet ücretine hak kazanıyorum.
3) Dava açma masraflı bir iş olduğundan sınırım 150,00 TL. Bu sınırı şahsen belirledim, kişisel yani. 150,00 TL' nin altındaki bedeller hakkında doğrudan ilamsız icra takibi yapıyorum dekont ile birlikte, bugüne kadar kamu bankaları da dahil itirazla karşılaşmadım. Bedeller takibe itiraz süresi içinde ödendi.
4) Birtakım bankalar ki isimlerini vermem doğru olmaz, hakem heyeti kendilerinden savunma istediğinde uyuşmazlık konusu bedeli doğrudan müvekkilinizin hesabına yatırıyor ve size de tahsil edilecek bir bedel kalmıyor. İşte o birtakım bankaları da belirledim ve onlara da doğrudan ilamsız icra takibi yapıyorum bedel ne olursa olsun. İtiraz etmiyor, ödüyorlar.
5) Kıssadan hisse 200,00 TL değerindeki bir dosya masrafı kesintisi için vekalet ücretini 3/4 değil de tam hesaplar isek 600,00 TL avukatlık ücretine hak kazanıyorum.

Saygılarımla