Mesajı Okuyun
Old 22-04-2009, 15:30   #4
Av. Reşit Altunışık

Sayın alphukuk, yakın zamanda süresinde vermiş olduğum cevap dilekçesinde belirtmediğim zamanaşımı defini ıslah yolunu kullanarak mahkemeye ileri sürdüm.Öncelikle belirteyim Yargıtay'ın birçok dairesi süresinde cevap dilekçesi vermiş olmak koşulu ile cevap dilekçesinde ileri sürülmeyen zamanaşımı definin ıslah yolu ile ileri sürülebileceği konusunda hemfikir.Ayrıca Hakan Pekcanıtez ve Baki Kuru hocanın usul kitaplarında da bu konuda açık bilgiler var.
Usule gelince ben mahkemeye vermiş olduğum dilekçede özetle cevap dilekçemi zamanaşımı defi yönünden kısmen ıslah ediyorum dedim ve dilekçeme Hakan Pekcanıtez ve Baki Kuru hocanın kitaplarında konuyu düzenleyen bölümlerin fotokopileri ile yargıtay kararlarını mahkemeye sundum,mahkeme kalemi ile ıslah harcı konusunda görüştüm önce tereddüt yaşadılar ama daha sonra bedel ile alakalı bir durum olmadığı için herhangi bir harç almadılar,ıslah dilekçem karşı tarafa tebliği edildi ve mahkeme bir sonraki celse davayı zamanaşımı yönünden reddetti.Kolay gelsin.