Mesajı Okuyun
Old 23-11-2010, 16:32   #19
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Av.Oğuzhan Dayar
CMK' nın 135. maddesinde düzenlenen iletişimin denetlenmesi hususu yalnız katalog suçlar için geçerli diye biliyordum. Yanılıyor muyum?
Yanılıyorsunuz. Herkes herkesi dinliyor. Dinleme cihazları internette satılıyor. Özel dedektiflik bürolarının reklamları alenen yayınlanıyor.

Teknolojiden suçlular ve güçlüler yararlanırken mağdurların yararlanmaması köpekleri başıboş bırakıp, taşları bağlamaya benziyor.

Benim temennim kötüler tarafından mağdur edilenlerin bir de iyiler tarafından mağdur edilmemesinden ibarettir.
Alıntı:
İletişimin denetlenmesi... Abartmıyor musunuz? Ceza Hukukunda her yol mubah değildir, hatırlatırım.
Yaşamda deneyim kazandıkça hafıza zayıflıyor. Bu nedenle hatırlatmanız yerinde olmuş. Lakin yukarıda açıklamaya çalıştığım temennim "iletişimin denetlenmesi" anlamına gelmemektedir. "Suçun önlenmesi için şüphelilerin denetlenmesi" anlamına da gelmemektedir. Benim temennim bir yaşamın kurtarılmasından ibarettir.
Alıntı:
Ülkedeki en büyük sorunlardan biri olan "Özel Hayatın Gizliliği" kavramının bir tehdit soruşturması ile delinmesi yönünde mi görüş bildiriyorsunuz?
Benim temennim "Bir tehdit soruşturması" ile ilgili değildir. Bir yaşamın kurtarılması içindir.
Alıntı:
Evet bir meslektaşın tehdit edilmesi aşağılık bir eylemdir, lanetliyorum. Ancak CMK 135' i devreye sokmak mı.. I ıh, asla
Lanetlenen, aşağılık eylemler hakkında önlem içermeyen bir hukuk mu? "I ıh, asla"

Saygılarımla