Mesajı Okuyun
Old 05-11-2008, 15:20   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba ben eşimden ayrıldım ve hiç avukat tutmadan kendim boşandım sonada hemen bir katkı davası açtım .ilk mahkemede hakim her ilimizdende şahit istedi ve kendi şahitleimi aldım bugün 2 ci mahkemeye sabah çıktık ama ne eşim gelmedi avukatı geldi ama şahitleri gelmedi . hakimde benim şaitleimide dinlemedi. bana sadece kızım sen sigortalımı çalıştın dedi bende hayir senelerce beraber çalıştık dedim şaitin varmı dedi evet 5 tane deim ama tamam dedi ve ocak ta gün verdi o zman onları dinlerim dedi bana kanıtla dedi peki ben nzaten göütrmüştüm yanımda çalışan bayanı benim çalıştığımı bilen koöşularımı neden dinlemedi . soramadımda orada . eşim şait bulamadısa ben haklı değilmiyim bu normalmidir bana sen şimdi ev hanımı gözüküyorsun dedi kanıtla bana dedi ama dinlemdi bile . acaba bir sonraki duuşmada dinliyecek ne değişeck anlamadım .

Sayın Konuk,

Muhtemelen ilk duruşmada, delillerin bildirilmesi için süre verilmiştir. Siz bunu tanıklar dinlenecek şeklinde anlamışsınızdır. Bu nedenle karşı taraf tanık getirmemiş olabilir. Hakimler tanık dinlenilecek dosyaların duruşmalarını genellikle geç saatlere vermektedirler.Bu nedenle getirdiğiniz tanıkları dinlememiştir. Ocak ayındaki duruşmada tanık dinlenebilir.

Duruşma tutanaklarını anlamamanız normaldir.

Burada verilen bilgilere göre yardımcı olabildiğimizi; bir avukata müracaat etmenizin hak kaybına uğramamanız bakımından önemli olduğunu anımsatmak isteriz. Maddi durumunuz elvermiyorsa(Bu durumu kanıtlayarak) bulunduğunuz ilin Barosunun Adli Yardım Bürosuna müracaat edebilirsiniz.