Mesajı Okuyun
Old 06-05-2013, 11:56   #67
üye37921

Belki yıllar önce açılmış olan bir forum ama ben 7 aylık avukat olduğumdan ve ofisimi 4 aydır açtığımdan belki şimdi biraz daha ilgimi çekebiliyor.İntetnetten bu yılki vergi rekortmenlerine gözden geçirdim ve içlerinde birçok iş adamlarını geride bırakmış avukat meslektaşlarımıza rastladım.Aklıma Burhan APAYDIN geldi ve biraz da onu okudum.Acaba iyi avukat kimdir?Vergi rekortmeni olan mıdır?Düz mantıkla bakıldığında bu işin içinde olmayan biri olsam derim ki evet ,demek ki bu avukat iyi ki herkes memnun davaları hakkıyla sonuçlandırıyor ki çoğunluk ona gidiyor ve kazanıyor bunu akabinde de para kazanıyor.Ama kazın ayağı çok öyle değil.Benim avukatlık dersime giren 35 yıllık avukatın derste söylediği bir söz vardı:''Çok gösterişli lüks arabalarınız olmasın.Bizim Türk milleti çok kazananı sevmez,biraz da başkası kazansın der.Yurdum insanı lüks bürolarda kendini önemsiz ve yabancı hissederek,dinlenilmeyeceğini düşünür''Acaba hangisi doğru bilmiyorum.Ama şu da göz önünde bulundurulması vatandaş yargılama giderleri ile icra takip masraflarını yapan avukatı da iyi bir avukat olarak görür.Ama nicelerini gördüm ki bunları yapan fakat dosyaya yatan paradan müvekkili haberdar etmeyen,kocası ile boşanmaya gelip de sonra müvekkiline asılan avukatlar.Dolayısıyla her şey öncelikli olarak ahlaklı olmakla işinin ehli olmaktan geliyor,kanısındayım.Burhan APAYDIN gibi baroda dahil olmak üzere siyasilerden,hakimlerden korkmadan korkusuza,mertçe doğruluğuna inandığını söyleyebilmekten geçiyor.Fakat bana denk gelen birtakım kendini bilmez müvekkillere bakılarak ''Sekreteriniz de mi yok?''Şeklindeki söylemleri çok da önemli olmasa gerek. Vitrine değil,iklime gelecek olan müvekkillerin nasip olması dileğiyle..