Mesajı Okuyun
Old 09-06-2003, 18:32   #1
esv

Acil Nasıl Boşanabilirim?

eşim ile 4,5 yıldır evliyiz. 3,5 yaşında bir erkek çocuğumuz var. evlendiğimizden beri evi kaç sefer terk etti hatırlamıyorum. çoğu terk etmesinde haberimiz bile yoktu. haberimiz olan ender zamanlarda ise çocuk anneye yakışır diyerek kendisine teslim ettik. fakat her seferinde çocuğu bana silah gibi kullandı. yine ayrıyız. bana çocuğumu göstermiyorlar ve telefonla konuşturmuyorlar. evi 21,05,03 tarihinde terk etti.önce bana telefon açıp hamile olduğunu söyledi. arkasından habersizce kaçtı. bana boşanma davası açtımı bilmiyorum. biz evliliğimiz boyunca eşimle beraber benim anne ve babamın evinde oturduk. taki 3 ay önce evde anneme ve kız kardeşime saldırıp, birde karakola gidip şikayetçi olana kadar. şimdi kendisi ankarada ailesinin yanında kendisi evlendiğimiz zamanlarda ruhsal tedavi gördü ve hale rahatsızlığının etkisi altında. bende 06,06,03 tarihinde istanbuldan boşanma davası açtım. öğrenmek istediğim boşanma olayından önceki son 6 aylık ikamet yerimiz 1 ayı ayrı tek başımıza, öncesinde benim ailem ile yaşadığımız yermi? yoksa eşimin dava açtığı ankara ilimi uygun görülebilir. burada yetkili mahkeme neresi sayılır. eşimin rahatsızlığı çocuk yetiştirmeye müsait değil. velayet konusunda ne yapabilirim? teşekkür ederim