Mesajı Okuyun
Old 15-02-2007, 01:37   #1
HolyDefender

Varsayılan Erken Sınav Hakkı

Merhabalar;

Üniversitede ki 8. senemde bütün derslerimi alarak 1.99 ortalamayla mezun olamıyorum. Ancak üniversitenin yönetmeliğinin 14/2 (aşağıda belirttim) fıkrasına göre son 2 senenin deslerinin sınavına istediğim zaman girebilme imkanı sağlayabilicek fakat üniversitenin maddeyi kendi lehine yorumlaması dolayısıyla ancak dönem sonunda sınava girebileceğime dair okul tarafından bilgi edindim. Mümkünse sizden ricam aşağıda belirttiğim maddeyi yorumlamanız ve eğer ben yorumumda haklı isem başvurulabilecek idari yollar varsa onları belirtirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Yönetmelik 14/2. maddesi: 7.yılın sonunda bütün yükümlülüklerini yerine getirmiş olmalarına karşın GNOları 2 den az olduğu için diploma alamayan öğrenciler, önceden almış ve sınavına girmiş oldukları son 2 sınıfın dersleri arasından uygun gördüklerinin sınavlarına, açıldıkları her dönemde (sınırsız sayıda) girerek GNO larını istenen düzeye çıkarırlar. Üst üste veya aralıklı olarak toplam 6 dönem hiç sınava girmemiş olanlar bu haklarını kaybederler.