Mesajı Okuyun
Old 09-03-2008, 11:56   #4
Av.muhittinköylüoğlu

Sn.Meslektaşım Günar
Beni bu olayda en çok etkileyen mazeretini kabul etmediğiniz meslektaşımızın katibin bunu yanlışlıkla yazdığını düşünmek istemesi gibi bir nezaket içerisinde olmalısıdır.Gerçekten kendisini bu mesleki nezaketinden dolayı kutluyorum.Üstelik davalının mazeretini kabul etmemenin ne gibi bir hukuki neticesi olacak ki.Bu açıdan da biraz yanlış gibi geldi bana .Davacı olsa hadi davayı takip etmemek düşmesini veya açılmamış sayılmasını sağlamak olabilecektir.Bu haliyle biraz gereksiz bir gerginlik yaratma dışında neye yarayacaktır.Anlayamadım.Zira davalının mazereti en fazla davayı bir celse uzatacaktır.usuli işlemlerde devam edeceğinden fazlaca ne olacak ki.Ama davacının mazertinin bu durumda haklı olarak kabul edilmemesi hukuki sonuçlar doğurabilecektir.ben kötü niyetli olarak yapıldığına inansam bile bu güne dek hiç kabul etmediğimi hatırlamıyorum.En fazla bir diyeceğim yok takdir mahkemenindir dediğimi söyleyebilirim.Üstelik siz dosyayı incelemeden ve diğer avukatın dosya ile ilgisinin kesildiğini bilmeden yaptığınızı bizzat söylüyorsunuz.Bence meslektaşıma bir özür borçlusunuz.Tabiki takdir sizindir.