Mesajı Okuyun
Old 07-03-2008, 16:13   #1
Av.Günar

Varsayılan Meslektaşlar arası diyalog: Meslektaşın Mazeretinin Kabul Edilmemesi

Merhabalar,geçtiğimiz günlerde bir meslektaşımın beni çok bir davranışıyla karşılaştım.Bir kaç gündür düşünüyorum.Böyle bir yaklaşım meslek etiğine uygun mu? diye.Olayı anlatayım;bankada bir işlem yaptığım sırada telefonum çaldı cevap verdim.Karşımdaki ses oldukça hırslı idi."avukat hanım duruşmada mazeretimi kabul etmediğinizi beyan etmişsiniz.Bu katip tarafından mı yazıldı yoksa gerçekten böyle bir şey söylediniz mi" dedi.Bende evet söyledim dedim.Ve doyada iki avukat varken birinin mazeretini yeterli görmediğim için öyle bir beyanda bulunduğumu söyledim.Birinin mazereti var ise diğeri girebilirdi diye.Duruşmadan öncede mazeret dilekçesini görmediğimi davaya devam eden avukatlar tarafından verildiğini düşündüğümü,davalının avukat değiştirdiğini sonradan farkettiğimi de beyan ettim.Tüm bu açıklamama rağmen karşımdaki meslektaşım tehdit edercesine "iyi o zaman sizde bundan sonra duruşmalara zamanında gelseniz iyi olur çünkü duruşmaları saatinde aldıracağım.Davacı avukatısınız ya.." şeklinde bir konuşma yaptı.Bende tavrının etik olmadığını söylediğimde asıl sizin tavrınız etik değil diyerek telefonu kapattı.
BEN BU OLAYA ANLAM VEEMEDİM SİZ VEREBİLDİNİZ Mİ?