Mesajı Okuyun
Old 30-05-2010, 15:10   #20
Gemici

Alıntı:
Yazan Kardan Adam
Ben niye bir parça beğenemedim ki?
Dinlemeden beğenilmez değil mi?
Doğrusu o tarzdan anlamıyorum.
Neşet ERTAŞ'I mı yarıştırsak?
Ya da Ruhi SU'nun sesi ile başka birisini.
Veya 12 Eylül sabahı uykumdan uyandıran "Yine de şahlanıyor"u soksak yarışmaya. Korkutarak oy almayı mı denesek?
2016 Avr.F. Şampiyonası'na talip olup dikiş tutturamayınca 2020'yi almak için yöntem aranmaya başlanmış da..

Sayın Kardan Adam,

sırf Sizin yazdıklarınızı tekrarlamış olmamak için bir iki cümle de kendimden katmak istiyorum.
Sayın Admin'i Bence şansları ÇOK yüksek! babındaki Eurovision tahmininden dolayı kutluyorum.

Dün akşam, elinde hiç as olmadan ihaleyi 11'e kadar yükselten batak eşime kızarken gözüm ekrana takıldı ve Almanya'nın birinci, Türkiye'nin ikinci olduğunu bu arada öğrenmiş oldum.

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Dost ülkelerden ve Türklerin yoğun olarak yaşadığı ülkelerden gelen puanlarla 2 inci veya 1 inci olabiliyoruz. İddia ediyorum seneye Çetin Alp'in "Operası" veya Ajda'nın "Petrol"ü ile girelim yine ilk 5 'e gireriz(Oylama sistemini değiştirmezlerse).

Sayın Ergin,
ülkelerin birbirini kayırdığını, belirli durumlarda politik yakınlığın veya uzaklığın/çekememezliğin oylamada büyük bir rol oynadığını biliyorum. Ama sonuçlara baktığımızda ne benim bu bilmemin, ne de sizin Dost ülkelerden ve Türklerin yoğun olarak yaşadığı ülkelerden gelen puanlarla 2 inci veya 1 inci olabiliyoruz. teorinizin tutmadığını gözlemliyorum.
Eğer öyle olmuş olsaydı her sene aynı sonucu almamız gerekirdi. Daha doğrusu her ülkenin her yarışmada aşağı yukarı aynı puanları alması gerekirdi. Şimdiye kadar katıldığımız 31 yarışmada sadece 6 sefer ilk beşin içine girebilmişiz. Çetin Alp ve Seyyal Taner sadece ve sadece (0) puan alabilmişler veya onu bile alamamışlar. Her sene son sıralarda yer alan Almanya 28 seneden sonra birinci sırayı elde etmiş.
Yarışmaya ve yarışmada sunulan müziğe yabancı olsam bile, yarışmada eş ve dost puanlarının dışında bir de müzük, koreografi ve sunum puanları var gibime geliyor.

Saygılarımla