Mesajı Okuyun
Old 19-11-2012, 23:20   #1
Konuk

Mutsuz ölümüm halinde maaşımın, evimin ve arabamın eşime değil de çocuklarıma kalmasını istiyorum.

Ben 13 yıllık evliyim ve 4 yıllık evliyken eşimin at yarışı tutkusundan dolayı arabamızı satarak borçlarımızı ödeme durumunda kaldık. Bu at yarışı benim bilgim dışındaydı. 2 yaşında bir çocuğum vardı ve boşanmadan son anda vazgeçtim. Bugüne kadar at yarışını bıraktığını sanıyordum ama asla bırakmamış ve son 1 yıldır daha da kötü bir şekilde oynamaya devam etmiş. Şu an borç batağında. bu arada 11 ve 8 yaşında iki çocuğum var artık.
Bundan 2 yıl kadar önce krediyle ev aldık. Ev ve kredi borcu benim üzerime. Bir tane de araba var. Araba da benim üzerime. Ben ölümüm halinde eşimin ev ve araba üzerinde hiç bir hak talep etmemesini istiyorum. Zaten hakkı olduğunu da düşünmüyorum. Her ikisinin kredileri de benim adıma çekildi ve benim maaşımdan ödendi ve ödenmeye devam ediyor. benim ölümüm durumunda çocuklarıma kalacak olan maaşımın, evin ve arabanın öncelikle abimin kontrolüne, ona bir şey olması durumunda kaynımın kontrolüne bırakılmasını istiyorum. Taki çocuklar okullarını bitirip kendi başlarının çaresine bakıncaya kadar.
Bunun için nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Eşimin ve benim ne gibi belgeler hazırlayıp nereye başvurmamız lazım?
Bunun haricinde boşanma gibi bir durum söz konusu olursa eşimin ev ve arabadan hiç bir hak talep edememesi için ne yapmam gerekiyor?
Ev için tapuya gidip bununla ilgili imza vermesi yeterli mi? Bir de evimiz şu anki oturduğumuz şehirde değil. Buradaki tapu müdürlüğü de bu işlerle ilgilenir mi?
Son olarak eşime hiç bir bankanın kredi ve kredi kartı vermesini istemiyorum. Kredi kartlarına ve bireysel krediler çok borcu var. OOnları ödedikten sonra yine bankalar kart sunmasınlar istiyorum.
İlginize ve cevabınıza şimdiden teşekkürler.