Mesajı Okuyun
Old 16-12-2010, 01:03   #8
Av.Nevra Öksüz

Est. sayın meslektaşım

Alıntı:
Yazan ATARAS
Sayın Meslektaşım,

Yargıtay söz konusu kararı onadı. Ben hala mahkeme kararının (ve dolayısıyla Yargıtay kararının) eksik incelemeye dayalı yanlış bir karar olduğu kanaatindeyim. Yargıtay 18. HD. nin bahsettiğim kararı birebir benim olayıma uyuyor. 1. HD. nin benzer konudaki kararlarını da buldum. Yasal danışman atama işleminin satışı geçersiz kılmadığı, ATAMAYA İLİŞKİN MAHKEME KARARINDAN ÖNCEKİ İŞLEMLERİ SAKATLAMADIĞI BELİRTİLİYOR. Karar düzeltme yoluna gideceğim için, meslektaşlarımın bilgi ve görüşlerine başvurmak istedim. İlginiz ve dikkatiniz için teşekkürler.

Alıntı:
Yazan ATARAS
Hak düşürücü süre geçtikten sonra açılan böyle bir dava dinlenir mi? Hak düşürücü süre içinde dava açılmamasının nedeni olarak, o süre içinde vasi tayini davası açılması gösterilebilir mi? Vasi tayini davası açılması hak düşürücü süreyi keser mi ya da uzatır mı?

Farklı konular Verdiğim linkte de bir açıklama yapmaya çalışmıştım

Sayın ATARAS, sizin için bir sakıncası yoksa Yargıtayca onanan Yerel Mahkeme kararını aktarırsanız; meslektaşlarımızca daha doğru ve isabetli değerlendirmeler yapılabilecektir (diye düşünüyorum )

Saygılar...