Mesajı Okuyun
Old 22-02-2009, 20:09   #20
Hüseyin Karakuş

Yeni yeni çıkmakta olan telefonlarda tv ve kablosuz internet bile var. Artık bu yeni aletlere telefon demek de kendisini yeteri kadar ifade etmiyor. Böylesi gelişmeler ışığında, kontür devri ve derdinin yakın bir zamanda bitebileceğini ifade etmek hiç de uçarı bir iddia değil. Benim birkaç yıldır anlayamadığım şey, neden teknoloji çağında yaşadığımız ve diğer teknolojik aletlerin belirli zaman birimlerinde belirli miktarlarda düşüş kaydettikleri halde, kontör fiyatlarının gelişen teknolojiye ayak uydurup düşüşe geçmediği. Bir de, her üç ayda bir kontür yüklenmediği takdirde verilen hizmetin kesilmesi yok mu, tam bir skandal. Televizyonlar bangır bangır telefon kontürü reklamları yapıyor, kampanya üzerine kampanya çıkarıyorlar, can çekişen bir sektörün son kan emici saldırıları bunlar. Tavsiyem, lanet olası telefonları mümkün mertebe az kullanıp, böylesi bir sektörden fahiş oranlarda kâr elde edenlere birey olarak tepkinizi ortaya koymanızdır. Aslen bu konudaki tavrım teknolojik bir alet olan telefona değil, beş paralık telefonun sırtından kazanılan milyarlarca liraya. Ben, müşkül bir durumda bırakılıp dolandırıldığımıza, daha doğrusu dolandırılmak zorunda bırakılışımıza sitem ediyorum. Şahsen, bütün telefon şebekelerini protesto ediyor ve bu protestoya katılmanızı tavsiye ediyorum. Böylece bir yılı aşkın bir süre önce açılmış bir konuyu tazelemiş olduk