Mesajı Okuyun
Old 20-11-2009, 15:13   #10
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
ÖNEMLİ UYARILAR:

Foruma fotoğraf eklemek, fotoğraf başka bir sitede yer aldığı için sitenin sunucusuna bir yük getirmemektedir. Ancak fotoğraf boyutunun büyüklüğü ve eklenen fotoğraf sayısının artması, fotoğraf bulunan sayfaların daha yavaş açılmasına, forum görünümünün bozulmasına neden olacaktır.

Bu nedenle lütfen;

1- Gerekli olmadıkça fotoğraf eklemekten kaçınınız ya da belirli aralıklarla silinen "Konusuz Hoş Sohbetler" alanına ekleyiniz.

Konu siteye resim eklenmesinden açılmışken, izin verirseniz bu konuda ki kendi görüşümü açıklamak isterim.

Konusuz Hoş Sohbetler dışında ki alanlara resim eklemenin bu siteye faydası olacağına inanmıyorum. Şahsen KHS ve profil resimleri dışında sitede resimlerin yer alması ciddi görüntü kirliliğine neden olmaktadır. Bu tamamen benim fikrim ve düşüncem...

KHS yani "Konusuz Hoş Sohbetler"e eklenen resimlere gelince...

Bazen şakalaşmak, bazen de paylaşmak adına eklenen bu resimler hakkında beğeni veya eleştirilerini belirtmek adına alıntı yapılmasını bir görüntü kirliliği olarak değerlendiriyorum.

Örnek vermek gerekirse; Geçtiğimiz aylarda Sayın Cengiz Aladağ kendi çektiği, insanın içine huzur dolduran bence sanatsal özellikler taşıyan bir manzara fotoğrafı KHS' den paylaşmıştı. Beğenilerini paylaşmak isteyen dostlarımız aynı fotoğrafdan alıntı yapmayı tercih etmişlerdi. Bu yüzden resmin paylaşıldığı sayfa dahil aynı resim 6 kere sitede yayınlanmasına neden olmuştu.

Bu görsel olarak hem bir kirlenme getirmiş, hem de bizimle paylaşılan fotoğrafın sanatsal değerini aşağıya çekmiştir. Bu reklamcılıkta kullanılan etkin bir yöntemdir. Güzel hoş bir resmi veya sloganı sık sık kullanarak bıkkınık verir ama insanların aklına kalmasını sağlarsınız. Ya da tek ve sade devamlı tekrarlanmayan slogan ve resimlerle kendinizi tanıtarak size güvenilmesini sağlarsınız. Bence bu siteye yarışan akılda kalıcı olmaktan çok güvenilir olmasıdır.