Mesajı Okuyun
Old 08-10-2006, 00:17   #27
Av. M. Yasir Bağce

Alıntı:
Yazan özgcn
vakıf üniversitesinde okuyanlar tabi ki hakimlik savcılık düşünmezler.babalarının açtığı ofislerde çalışmayı daha uygun görürler.maddi durum iyi niye zahmet çeksinler.idealizm kalmıyor sanırım kimsede bir yerden sonra .zaten bu durumdan dolayı da kimseyi suçlayamazsınız.ayrıca bir ankara hukuk mezunu olarak sınavlarımızın zorluğunu anlatmaya lüzum yok.istemeseniz de o dersi öğreninceye kadar geçemezsiniz.böylece bilginiz de oturur bir yerden sonra.biraz yıpratıcı bir öğretim biçimi ama böyle.dolayısıyla hakim-savcı olmak isteyenler hiç düşünmeden ankara demeliler.

tamamen ezbere konuşmuşsunuz. ben ankara hukuğun da sınav sorularını gördüm. kesinlikle zorluk bakımından bir farkı yok. hatta bazı sınavlarınız bizim sınavlardan çok çok kolay. mesela ist. kültür'ün 2005 vergi hukuku finaline göz atmanızı tavsiye ederim veya herhangi bir finaline. vize sınavlarımız çok kolay ancak onlar da ortalamaya etki etmiyor kesinlikle. sadece formalite icabı yapılıyorlar. artık onlar biz ayrımını bırakmak lazım.