Mesajı Okuyun
Old 23-03-2008, 17:19   #9
caner87

Bu kadar dilekçeyi ortalığa sermenin nasıl bir faydası var anlayamıyorum. Avukatların işini daha da zorlaştırmaktan başka bir işe çoğu zaman yaramıyor. Mesela sitenizi dikkate alarak hazırlanan bir dilekçeyi, vatandaşın mahkemeye sunduğunu düşünün ve işlerin daha çok arapsaçına döndüğünü hayal edin. Mesela taleplerini kısıtlı sayıda aklına geldiğince yazmış olsun ve o dava açılmış olsun. Sonradan başka yasal haklarının olduğunu da sağdan soldan öğrensin ama artık ona geçmiş olsun....
Bence bu tarz sitelere şunu da özellikle vurgulayın. Bu dilekçeler iksir gibi değil, muhakkak bir avukatın elinden geçmeli ki facialara yol açmasın. Kaldı ki dilekçe ile iş bitmiyor ki??
Neden bu dilekçe furyası var anlayamıyorum, Her yerde bir dilekçe, vatandaş da google girip derdini aratınca oradan buradan birşey duyup , uydurunca başımıza hukuk profesörü olarak geliyor. Bu tıpkı bel fıtığı hastasının belini yaşlı br teyzeye çektirmesi gibi, doktorlar nasıl böyle bir durumda çığlık çığlığa bağırıyorlar, yanlış hareketlerin nelere mal olacağını anlatıyorlar. Biz de avukatlara özendireceğimize her yere döküp saçıyoruz dilekçeleri ...
Kaldı ki dilekçlere şöyle bir baktım, eksik bazıları hatalı.. Bizim sosyal bir görevmiz de olmalı..