Mesajı Okuyun
Old 05-10-2009, 16:31   #3
av.cevat

"- Avukat, karşı tarafın adresini bilmek, bulmak zorunda mıdır? Yoksa bu konuda müvekkilinin beyanı ile mi hareket eder?
Eş olduğu anlaşılan tarafların nüfus bilgileri, aile birey numarası dışında zaten aynıdır. Bu konudaki sorun nedir?"
Sevgili meslektaşım,öncelikle devam eden davalar birer gün arayla,yani dün birlikte girdiğimiz dava da müvekkilin emekli olduğu,gerçek adresi vs. karşı taraf ve vekilince biliniyor,dilekçesinde de mahkemeye sunuluyor,sadece birgün sonra ki farklı bir dava da adres araştırması isteniyor,emekli kişi çalışıyor (askerdir)diye beyan ediliyor. İlginç olan davalar birergün arayla açılmıştır.Dilekçelerde meslektaşımızın imzasıyla mahkemeye sunulmuştur.
Tabiki avukat adres araştırıp bulmak zorunda değil,aynı gün mahkemeye sunulan dilekçelerde müvekkil beyanı ile de olsa farklı adresler beyan etmek...Bana uygun gelmedi.Düşüncenize saygı duyarım ama ben kabullenemiyorum.
Burada ben sadece benim girdiğim dava boyutuyla veya taraf olarak bakmıyorum konuya.Diğer 3 dava da bu dava birbirini etkiliyor.Yani birinin sonucu diğerini etkiler nitelikte.Davada ne gibi zarar görüldüğü konusunu dava devam ettiğinden burada açıklayamıyorum.Sonuçlandığında paylaşmayı düşünüyorum.
Eşler konusuna gelince; bahsettiğim kimlik bilgileri davacının yeni evlendiği eşinin kimlik bilgileri ile müvekkil aranıyor dedim.Ortada evlilik birliği içinde olan iki kişiden bahsetmiyorum yani.
Savunma ile ilgili hertürlü bilgi ve belgeyi mahkemeye sunmak gerekir.Ama gerçeğin dışındaki masallarla,belli bir amaca hizmet etmek veya müvekkili tatmin etmek amacını güden hertürlü savunmaya da karşıyım. Asıl olan da ,anlatmak istediğim de bu.Saygılarımla.