Mesajı Okuyun
Old 27-05-2013, 10:21   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
öncelikle Başarilarinizin Devamini Diler Sizlere çok Teşekkür Ederiz Böyle Güzel Bir Site Kurduğunuz Için. Benim Sorum Eşime Ayrilik Davasi Açmiştim Bana Psikolojik Ve Ekonomik şiddet Uyguladiği Için. Oda Karşi Dava Olarak Boşanma Davasi Açti şimdi Barişmak Istiyor Ama Ben Tekrar Psikolojik Ve Ekonomik şiddete Maruz Kalmak Istemediğimden Davayi Islaha çevirip Tedbir Nafakasinin Devam Etmesini Isteme Hakkim Varmi Davayi Islah Etmek Nasil Oluyor Ayri Bir Davami Yoksa Davayi çevire Biliyormuyuz Beni Bililendirirseniz Sevinirim Davayi Islah Etmek Nedir Ben Ayrilik Istediğim Için Böyle Bir şey Isteme Hakkim Olurmu Saygilarimla

Sayın konuk,
"Davayı ıslah etmek", davada talep edilen sonucu değiştirmek demektir. Her davada bir kez yapılabilir. Ancak ayrılık davasında zaten tedbir nafakası talep edebileceğinizden, ıslaha gerek yoktur. Yine, eşinizin açtığı boşanma davasında da tedbir nafakası talep edebilirsiniz. En iyisi davalarınızı bir avukatla birlikte takip etmenizdir. Bu durumda avukatınız hukuken yapılması gerekenleri size söyleyecektir. Maddi durumunuz yeterli değilse bulunduğunuz ildeki barodan adli yardım çerçevesinde bu iş için avukat isteyebilirsiniz.